Idegenbeli pontszerzés emberhátrányban

focipalya2

A labdarúgó NB III. Keleti csoportjának 13. fordulójában az ESMTK vendége volt a Tiszaújváros. A kék-sárgák a 93. percben mentettek pontot, és továbbra is a harmadik helyen állnak a bajnokságban.

ESMTK - Tiszaújváros 2-2 (0-0)

ESMTK Stadion, 200 néző. Vezette: Horváth P.

ESMTK: Bonica, - Nagy, Kovács B., Lipcsei, Lázár, Slezák, Boda, Herczeg (Despotovic 89. perc), Gubacsi, Turi, Oroszi (Kovács D. 70. perc). Vezetőedző: Turi Zoltán

TFC Tiszaújváros: Tóth Cs. - Burics, Gelsi, Pap, Csicsek, Tóth M., Hussein, Bokros, Kulcsár (Orosz 56. perc), Bene (Terdik 33. perc), Molnár M. (Lippai 72. perc) Vezetőedző: Gerliczki Máté

A Cegléd ellen aratott győzelem, és a Fehérvár elleni Magyar Kupa kiesést követően látogatott Pesterzsébetre a Gerliczki csapat. A találkozó igazi rangadónak ígérkezett, hiszen a vendégek a 3., míg a házigazdák a 6. helyen álltak a forduló előtt, és mindössze 3 pont választotta el egymástól a két csapatot. Az első játékrész kevés izgalmat hozott, a kapuk egyik oldalon sem forogtak igazán veszélyben.

A második játékrész elején gyorsan emberhátrányba került a Tiszaújváros. Az 53. percben Pap megkapta második sárga lapját, így idő előtt mehetett az öltözőbe. A 72. percben előnybe került a hazai együttes, Túri 16 méterről lőtt bombagólt a bal alsó sarokba 1-0.

Hamar jött azonban a tiszaújvárosi válasz Hussein révén 1-1.

A hajrában ismét a vendéglátók kerültek előnybe, Kovács B. hatalmas gólt ragasztott 25 méterről az újvárosi kapu jobb felső sarkába 2-1.

A vendégek azonban nem adták fel, harcoltak az egyenlítő gólért. A 93. percben a hazai kapus, Bonica szabálytalansága után büntetőhöz jutott a kék-sárga alakulat és Gelsi értékesítette is a 11-est 2-2.

A Tiszaújváros így emberhátrányban kétszer is egyenlített és megérdemelten szerzett egy pontot az ESMTK otthonában. A Gerliczki legénység 24 pontos, ezzel továbbra is tartja harmadik helyét, és legközelebb november 10-én fél kettőtől az Eger együttesét látja vendégül.

Turi Zoltán: Jó mérkőzést játszottunk, fájó hogy a 93. percben 11-esből egyenlített a vendégcsapat. További sok sikert a Tiszaújvárosnak.

Gerliczki Máté: Megleptek a hazaiak. A szerdai kupamérkőzésünk után kicsit tompábban játszottunk, éppen ezért azt hittem, hogy nagy nyomást fognak ránk gyakorolni a meccs első percétől kezdve. Nagyon büszke vagyok a csapatra, mert 10 emberrel is méltó partnerei voltunk ellenfelünknek és kétszer is egyenlíteni tudtunk. A szezonban ez volt a legfontosabb pontunk.